Manjaro GNOME - GDM - zmiana ustawień ekranu logowania

Witam, znajdzie się ktoś kto potrafi zienić "temat GDM" albo chociaż samo tło?
Standardowy ekran logowania to jakaś MASAKRA!

Nie musisz używać GDM'a. Możesz spokojnie przenieść się na SDDM:

zainstaluj pakiety: sddm, sddm-kcm +themes: sddm-menda-theme sddm-maia-theme i ewentualnie inne jak chcesz
Potem chyba trzeba wyłaczyć GDM (sprawdź sobie) i włączyć SDDM:
sudo systemctl enable sddm -f

Najważniejsze w SDDM jest to, że nie tylko dobrze wygląda, ale nie trzeba klikać czy używać spacji, żeby odkryć okno logowania. GDM to najbrzydszy i najgorzej działający DM...

Chociaż jak się nad tym zastanowię to jest pewien szkopuł: żeby spersonalizować SDDM musisz mieć zainstalowane systemsettings Plasmy... Chociaż pewnie da się i obejść bez niego edytując manualnie pliki konfiguracyjne, ale musisz poczytać o tym.

EDYCJA: albo możesz używać lightDM. Generalnie są sensowne tylko te DMy, które otwierają waylanda i są konfigurowalne.

Dzięki za odpowiedź. SDDM odpada bo nie chcę instalować paczek Plasmy. LightDM nie działa
z waylandem. Generalnie sam GDM z czystego Gnoma mi nie przeszkadza, koszmarny jest tylko w designie developerów Manjaro. Na szczęście znalazłem w repo community alternatywny temat podmieniający oryginał - nieco ładniejszy

Może cię zainteresuje ten artykuł:

https://blogs.gnome.org/aday/2018/05/09/redesigning-the-lock-screen/

Będą prace nad re-designem DDM i dobrze, bo teraz to najbrzydszy DM. Co do LightDM, to mam wrażenie, że testowałem kiedyś i jak najbardziej uruchamiał sesję waylanda, ale mogę się mylić.

Forum kindly sponsored by