Nie mogę rozpakować archiwum tar

Witam,
jestem nowym użytkownikiem Manjaro deepin i pierwszy raz spotkałem się z takim dziwnym problemem a używam linuxa już od ponad 10 lat :/. Mam do rozpakowania archiwum tar.xz i w menadżerze plików wyskakuje mi powiadomienie:
"nie przeprowadzono rozpakowanie plików" natomiast w konsoli:
tar -xJf ios.tar.xz
xz: (stdin): Nie rozpoznany format pliku
tar: Child returned status 1
tar: Error is not recoverable: exiting now

Takie rzeczy lepiej zgłaszać w angielskiej części forum. Wtedy Oberon (deweloper manjaro deepin) się najprawdopodobniej odezwie.

A tak przy okazji, sprawdż czy tak samo jest na innym archiwum. Może to jedno jest jakieś błedne (częściowo ściągnięte)?

Zip rozpakował normalnie natomiast inny tar.gz już nie. Archiwum jest dobre bo to ikony z gnome-look i już wielokrotnie je ściągałem na innym systemie.

To nie ma znaczenia, że plik na stronie jest dobry. Może podczas ściągania coś się popsuło i plik jest skorumpowany. Tak się czasem zdarza. Skasuj go i ściągnij ponownie.

1 Like

Masz rację :slight_smile: głupio mi teraz bo działa ale dziwne jest to że inny plik też mi się chyba źle pobrał bo też nie mogłem rozpakować

Czasem sesja, połączenie czy okienko przeglądarki dziwaczeje, wtedy normalne, że więcej plików mogło zostać skorumowanych. To rzadkie przypadki, ale się zdarza.

Dobrze, że jednak wszystko działa :).

Forum kindly sponsored by