Zgłaszanie paczek do systemu

Witam.Gdzie mogę zgłosić paczki do Manjaro ponieważ za każdym razem nie chce ściągać ze strony Archa pakiet modemswitch_usb?

Tutaj https://github.com/manjaro/packages-community/issues

2 Likes

No widzisz. 2 miesiące męczyłem na forum a tutaj taka błyskawiczna akcja... :stuck_out_tongue_winking_eye:
Nie znałem tej strony na githubie. Przydatne.

https://bugs.manjaro.org/ to prawilny bug tracker.
Natomiast ISSUES na GH są do raportowwania błędów w paczkowaniu bezpośrednio :wink:

Szkoda, że trzeba kolejne konto na tego bugtrackera robić. Znowu, nie znałem tej strony.... Jakoś mało rozreklamowana, a powinno być w ekranie powitalnym.
Dzięki za info.

Błagam was jak im to zgłosić żeby dało się dołączyć modemswitch do iso wszystkich Manjaro?

Z tego co rozumiem to wystarczy, że Manjaro doda pakiet jako podstawowy do swoich oficjalnych wydań i nowe wydania community powinny go przejąć z automatu. Ale mogę się mylić.

Oby.Bo mam u siebie na razie tylko dostęp do internetu poprzez komórkowe połączenie a kiedy naprawią u nas wifi to można cholery dostać.

Niestety tak mało znany, używany i pakiet raczej nie przejdzie do repo Manjaro. W teorii powinien być w AUR, ale go jeszcze nie widzę. To znak jak mało osób o nim nie wie. Jeśli jakiś techniczny użytkownik Archa/Manjaro się zorientuje, jest szansa, że doda do AUR a póki co jest kod źródłowy:

Można też kombinować instalację z rpm'a lub deb'a za pomocą PKGBUILD, którego trzeba napisać. Trzeba wiedzieć co się robi, więc byle kto tego nie zrobi.

Forum kindly sponsored by